Головна

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


33028, м. Рівне, проспект Миру, 7-А
E-mail: rivneorp@icc.rv.ua

Згідно з додатком 8 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» ставки заробітної плати керівникам гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста встановлюються на рівні 8, 9 чи 10 тарифних розрядів.
Також передбачено, що тарифні розряди спеціалістам установлюються за наслідками атестації. При цьому не встановлено диференціації тарифних розрядів залежно від рівня освіти, а саме вищої чи середньої спеціальної, або освітньо-кваліфікаційного рівня – молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста чи магістра.
Виключенням є лише ті керівники гуртків, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста чи середньої спеціальної освіти. Їм установлюється ставка заробітної плати на рівні 7 тарифного розряду.
Умовами оплати праці працівників навчальних закладів не передбачено вимоги щодо встановлення найнижчого тарифного розряду педагогічному працівникові під час прийому його на роботу.
Пунктом 2 наказу № 557 керівникам навчальних закладів надано право встановлювати працівникам навчальних закладів конкретні розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) відповідно до затверджених цим наказом схем тарифних розрядів у межах затвердженого фонду заробітної плати.
Відповідно до п.1.2 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників», атестація педагогічних працівників - це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання, що можливо лише під час роботи на відповідних педагогічних посадах.
Вимога щодо попередньої атестації перед призначенням на посади передбачена п.1.6 Типового положення лише стосовно керівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.
Відповідно до п.1.7 Типового положення атестація може бути черговою або позачерговою. Чергова атестація здійснюється один раз на п'ять років.
Згідно з п.1.8 цього положення умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов'язкове проходження не рідше одного разу на п'ять років підвищення кваліфікації. Ця вимога не розповсюджується на педагогічних працівників, які працюють перші п'ять років після закінчення вищого навчального закладу.
Міністерство освіти і науки України в рубриці «Атестація: запитання і відповіді», розміщеній на офіційному сайті, на запитання за № 5 та 6 стосовно кваліфікаційних категорій та тарифних розрядів роз’яснює, що питання оплати праці регулюються Кодексом законів про працю України   та іншими нормативно-правовими актами. Зокрема, статтею 96 КЗпП України встановлено, що посадові оклади службовцям установлює власник або уповноважений ним орган відповідно до посади і кваліфікації працівника. За результатами атестації власник або уповноважений ним орган має право змінювати посадові оклади службовцям у межах затверджених у встановленому порядку мінімальних і максимальних розмірів окладів на відповідній посаді.
При встановленні тарифних розрядів враховуються освітній рівень працівника, професійна компетентність, педагогічний досвід, результативність та якість роботи, інші дані, які характеризують його професійну діяльність. Як правило, педагогічному працівнику, який на попередній посаді за результатами атестації мав кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», при переході на посаду, на якій не передбачено присвоєння кваліфікаційних категорій, встановлюється найвищий тарифний розряд, передбачений на цій посаді. Наприклад, вчителю, який мав кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», при переході на посаду керівника гуртка керівник навчального закладу до наступної атестації має встановити найвищий тарифний розряд, передбачений на цій посаді, тобто десятий. В роз’ясненні зазначається, що встановлення педагогічному працівнику, який має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» найнижчої кваліфікаційної категорії (тарифного розряду) на іншій посаді суперечить загальновизнаним нормам трудового  законодавства.Така ж норма міститься у пункті 4 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 р. № 102. Зокрема передбачено, що посадові оклади встановлюються керівниками на основі діючих кваліфікаційних вимог і тарифних розрядів працівників відповідної кваліфікації з наступною атестацією або тарифікацією згідно з чинним законодавством.
Отже, при прийомі на роботу керівників гуртків їм може бути встановлено ставку заробітної плати, зокрема, й на рівні 10 тарифного розряду.


Управління соціально-економічного захисту

Новини Профcпілки


Для більшості присвоєння педагогічного звання «старший учитель»» чи учитель-методист здійснювалася за чинним, на момент атестації, Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930. (Надалі -Типове положення про атестацію педагогічних працівників).
02-05-2024
24 квітня поточного року в онлайн форматі відбулося засідання ради обласної організації Профспілки, на якому було обговорено питання про організацію звітів і виборів в організаційних ланках обласної організації Профспілки.
25-04-2024
Війна глибоко зранила українські серця, затьмарила мирні дні нашого життя, проте не зламала і ніколи не зламає український дух! Бо ми разом! Ми – єдина сім’я!
13-04-2024
Нещодавно відбулися зустрічі з профактивами двох закладів освіти: закладу дошкільної освіти "Золота рибка" села Поляни та Полянського ліцею Малинської сільської ради.
05-04-2024
Редакцією журналу «Охорона праці» було ініційовано проведення присвяченого Дню охорони праці в Україні, що відзначається щорічно 28 квітня у Всесвітній день охорони праці, Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей-2024»
02-04-2024
У Федерації профспілок області підбили підсумки І туру конкурсу - «Охорона праці очима дітей»
02-04-2024

Останні новини з регіонів


Так, 5 квітня, близько 150 освітян зібралися для дослідження теми: «Формування дослідницької компетентності учнівства засобами сучасних технологій» на регіональній (не)конференції міні-EdCamp Rivne Science Lyceum.
10-04-2024
Березнівською об'єднаною територіальною організацією Профспілки працівників освіти і науки України, відповідно до Статуту, на розширеному засіданні ради первинних профспілкових організацій закладів освіти, прозвітовано про роботу організації за 2023 рік та окреслено основні напрямки діяльності у 2024 році.
05-04-2024
В нашому житті є випробування, щоб ми, долаючи їх, зміцнювалися, … 25 березня відбулося віншування учасників І (обласного) конкурсу «Учитель року - 2024» в Дубровицькій ТГ. Вітаємо профспілчан – педагогів, які пройшли випробування й здобули значних успіхів своєю наполегливою працею. Грошові винагороди від Дубровицької ОТОППО отримали: Лідія Місяйло, учитель Дубровицького ліцею, дипломант І (обласного) етапу в номінації «Фізика», Дмитро Киркевич, учитель Сварицевицького ліцею, півфіналіст І (об
02-04-2024

Вузлики на пам'ять

Гімн профспілок