Новини Профспілки

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


33028, м. Рівне, проспект Миру, 7-А
Факс: (0362) 26-94-29
E-mail: rivneorp@icc.rv.ua

На виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 24.06.2019 № 12611/0/2-19 до листа Адміністрації Президента України від 19.06.2019 № 43-01/59 у Міністерстві освіти і науки спільно з Міністерством фінансів та Міністерством соціальної політики розглянуто звернення представників первинних профспілкових організацій закладів освіти і науки щодо реалізації положень частини другої статті 61 Закону України «Про освіту» та встановлення надбавки за престижність педагогічної праці.

На сьогодні збільшення оплати праці педагогічних та науковопедагогічних працівників закладів освіти здійснюється поетапно, в межах можливості Державного бюджету України, відповідно до статті 61 та пункту розділу XII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про освіту».

На засіданні Уряду, 10 липня 2019 року, схвалено рішення щодо підвищення з 1 вересня 2019 року посадового окладу (ставки заробітної плати) інших категорій педагогічних працівників закладів освіти (у тому числі і закладів дошкільної освіти), яким не підвищили посадові оклади у 2018 році.

Також з метою поетапної реалізації положень частини другої статті Закону України «Про освіту» та частини другої статі 36 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» Кабінетом Міністрів України схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату пращ педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», яким пропонується у 2020 році найменший розмір посадового окладу педагогічного працівника встановити на рівні 2,5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 01 січня календарного року. У подальшому: у 2021 р. - на рівні 3,0; в 2022 році - 3,5; з січня 2023 р. - 4,0 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. ....

Щодо встановлення надбавки за престижність педагогічної праці, то відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373 (з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 23) така надбавка встановлюється педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування в розмірі від 5 до ЗО відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Слід зазначити, що практично усі надбавки чи доплати згідно з чинними нормативно-правовими актами встановлюються у граничному розмірі.

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» передбачено надання права керівникам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, при яких створені централізовані бухгалтерії, керівникам бюджетних установ, закладів та організацій у межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисах доходів і видатків, установлювати працівникам цих установ, закладів та організацій конкретні розміри посадових окладів та доплат і надбавок до них.

Зазначена норма створює умови для гнучкого стимулювання працівників. Керівнику надано право встановлювати конкретний розмір надбавок відповідно до особистого внеску працівника у загальні результати роботи закладу. Тобто, у межах фонду оплати праці керівник закладу освіти може встановлювати зазначену надбавку у межах визначеного граничного розміру, а також і в максимальному розмірі.

Корисні посилання

Гімн профспілок