Новини Профспілки

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


33028, м. Рівне, проспект Миру, 7-А
E-mail: rivneorp@icc.rv.ua

Міжобласні семінари-навчання з обміну досвідом роботи - складова основних заходів в роботі Рівненської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, бо саме вони - чудова нагода поділитися напрацюваннями, висловити свою точку зору, обговорити складні питання, а головне – набути нових знань для ефективної роботи.

Днями обласною радою Профспілки на Житомирщині проведено міжобласний семінар профактиву Рівненської та Житомирської обласних організацій Профспілки освіти і науки України. Усі  дні навчання були насичені. Спектр питань для обговорення і дискусій - різноплановий та актуальний. Голови районних, міських організацій Профспілки та первинних профспілкових організацій закладів вищої освіти обговорили питання модернізації профспілкової роботи, ролі соціального партнерства, мотивації профспілкового членства і багато інших.  

У ході роботи голови обласних організацій Профспілки Юрій Кравець та Василь Когут акцентували увагу на особливостях діяльності обласних профспілкових організацій в умовах сьогодення.

Заступник голови Микола Красько презентував Житомирську обласну організацію Профспілки, окреслив актуальні напрямки її роботи.

У м. Бердичів Цвєткова А.М., голова міської організації Профспілки, Басюк С.В., начальник управління освіти і науки, Рибак Н.І., директор, Гриченко Н.А., голова первинної профспілкової організації НВК № 10, продемонстрували високий рівень соціального партнерства. З цікавістю знайомилися рівняни з експонатами першого в Україні музеєм профспілкової організації та різномаїттям живого куточка комплексу.

Учасники круглого столу обговорили проблемам у сучасному профспілковому русі, серед яких і:

  • постійне скорочення профспілкового членства з різних причин,         
  • недостатнє представництво у складі вищих виборних органів молоді,  голів первинних профспілкових організацій,
  • зниження престижу роботи в профспілках у зв'язку з незахищеністю профспілкових працівників,
  • залежність голів профкомів від роботодавців.

Серед багатьох чинників, що стримують розвиток проф­спілкового руху виокремили інформаційну закритість:

  • власні ін­формаційні ресурси – недостатні,
  • профспілкові видання мають внутрішній ха­рактер розповсюдження,
  • відсутні профспілкові програми на телеба­ченні.

А ще, недостатня узгодженість тактики діяльності щодо захисту інтересів люди­ни праці, відсутність чітких солідарних дій профспілкового руху у відносинах з державою та роботодавцями, низький рівень взаємо­підтримки під час акцій протесту, низька їх результативність, призводить до того, що значна кількість освітян не вбачає у профспілці організацію, яка недостатньо захищає їх інтереси, - підкреслювали виступаючі.

Завершуючи роботу, учасники семінару зауважили, що підвищен­ня профспілкового авторитету ви­магає конкретних і дієвих змін. Для вирішення поставлених сьогодні завдань має бути сформована своя сучасна профспілкова ідеологія. Основними принципами профспілкової діяльності на всіх рівнях мають бути: незалежність, демократичність, відкритість та прозорість.
Профспілковий актив має посилити роботу щодо

  • поширення свідомого профспілкового членства, на що скерувати нові методи залучення працівників до профспі­лки;
  • системного навчання і психологічної підготовки профспілкових кадрів до роботи в нових умовах;
  • розширенняя, зміни інформаційної діяльності. Інформувати громадськість як про успіхи, так і про невдачі, що сприятиме нарощуванню профспіл­кового впливу на органи законодавчої влади та міс­цевого самоврядування, а отже, зростанню довіри до професійних спілок серед громадян.

У рамках семінару, окрім ділових зустрічей та спілкування, відвідали  музеї міст Житомира та Бердичева, де ознайомилися з історією краю.  

- «Правда — не гріх, але і її говорять не при всіх. Світ зникне не тому, що багато людей, а від того, що багато нелюдей. Не будь мудрий на словах- будь мудрий на ділі».

- Абрам, як поживаеш? 

- Живу бідно, Яша. Сир з пліснявою їм, вино старе п'ю, машина без даху, телефон без кнопок... 

- Ой, і у мене ті ж проблеми, - згадували в музеї єврейської культури.

Думки про духовне навіяло перебування в костелі Святої Варвари…  

Стискалося серце від болю, сльозилися очі, схилялися голови в шані  у музеї АТО, а особливо усіх вразили розповіді Цилінського О.В., очевидця, учасника бойових дій, екскурсовода, директора музею…

Насамкінець учасники семінару запевнили організаторів, що здобуті знання будуть впроваджені на практиці. Делегація з Рівного висловила вдячність колегам із Житомирщини за теплий прийом, щирість, багатство душі, запросила продовжити співпрацю на Рівненщині.

Корисні посилання

Вузлики на пам'ять

Гімн профспілок