Новини Профспілки

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


33028, м. Рівне, проспект Миру, 7-А
Факс: (0362) 26-94-29
E-mail: rivneorp@icc.rv.ua

На координаційній раді з питань впровадження реформ у сфері освіти під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана обговорені питання нової української школи, нового  освітнього  простору,  дошкільної та професійної освіти.

За словами Глави Уряду «Мета запровадженої Урядом реформи освіти – у розбудові системи якісних освітніх послуг від дитячого садочка до вищої школи задля виховання поколінь компетентних і конкурентних людей і фахівців своєї справи.

  • «Нова українська школа», реформа профтехосвіти та вищої освіти: це не

«косметичний ремонт», а капітальна перебудова, важливий інвестиційний проект. Причому на рівні дошкільної освіти та середньої освіти реформи вже відчутні. За останні роки – завдяки бюджетній підтримці та фінансовій децентралізації втричі скорочено чергу до дитячих садочків. Мережа дошкільних закладів зростає ледь не щомісяця по всій країні. Кількість оновлених шкіл, в тому числі обладнаних за вимогами нового освітнього простору, так само зростає. Вже зараз в Україні працюють 778 опорних шкіл, які надають якісно новий рівень освітніх послуг». У рамках комплексної реформи освіти серед пріоритетів Уряду -  розвиток професійно-технічної освіти. Так, за останні два роки по всій країні створені 100 навчально-практичних центрів з 6 галузевих спрямувань і                      17 професій. Загальний обсяг бюджетного фінансування на оснащення центрів та оновлення навчальних програм склав близько 200 млн грн.

До процесу реформи освіти активно долучається і місцева влада» - сказав Володимир Гройсман .

Серед головних завдань політики Уряду він назвав:

  • повністю ліквідувати чергу до дитячих садочків до 2020 році.
  • забезпечити доступ до якісної середньої освіти – в одну зміну і в

якісних умовах.

  • до 2020 року вирішити питання інвестування в оновлення шкіл та

закладів професійно-технічної освіти – в тому числі в контексті зростання зарплат вчителів, які допомагають учням оволодіти найбільш затребуваними професіями.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич звернула увагу на заклади професійної (професійно-технічної) освіти, зауважила, що Уряд щороку інвестує на їх облаштування та осучаснення. Проте учні не мають достатньої мотивації для вступу до цих закладів. На думку Міністра причиною цього є хибне бачення: не престижно, не сучасно, що необхідно змінити.  

Окремо зупинилися на питанні нового освітнього простору та нових будівельних нормах.

«Для створення нового освітнього простору треба враховувати 4 основні критерії: енергоефективність, сучасне обладнання, мотиваційний простір та безбар’єрність», – резюмував заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Перцхаладзе.

Прес центр ООП

Корисні посилання

Гімн профспілок