Новини Профспілки

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


33028, м. Рівне, проспект Миру, 7-А
E-mail: rivneorp@icc.rv.ua

У Рівненському вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі було проведено спільне засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації та ради Рівненської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Серед запрошених – члени колегії управління освіти і науки облдержадміністрації, начальники відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій, виконкомів рад міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад; голови рад районних та міських організаційних ланок Профспілки  працівників освіти і науки України.

Учасники засідання обговорили:

*стан виконання Угоди між управлінням освіти і науки облдержадміністрації і радою Рівненської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Доповідачі та виступаючі були одностайні у доцільності подальшого розвитку соціального партнерства, яке забезпечує координацію дій органів державної влади різних рівнів, органів місцевого самоврядування, Профспілки та безпосередньо закладів освіти. Акцентували увагу на тому, що завдяки результативному соціальному партнерству, співпраці з депутатським корпусом, з органами місцевого самоврядування, тощо у 2018 році критичних ситуацій соціально-економічного плану в освітянській галузі області не було. Оптимізація мережі закладів освіти проводилася виважено. Вчасно та в повному обсязі виплачувалася заробітна, вирішувалися питання про забезпечення педагогічних працівників повним тижневим навантаженням, встановлювалися працівникам додаткові оплачувані відпустки, тощо.

Заходи, які вживали Сторони, сприяли вирішенню, а в окремих випадках і упередженню проблемних питань, забезпеченню певного зростання заробітної плати працівників галузі, розміру стипендії для учнів закладів професійно-технічної освіти та студентів закладів вищої освіти, тощо. 

Проте, «Комплекс заходів щодо охорони праці, що передбачає виділення з бюджетів усіх рівнів не менше 0,2% від фонду оплати праці для поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища малоефективний. Брак коштів унеможливлює атестацію робочих місць, забезпечення працівників спецодягом та спецвзуттям.

Неодночасне підвищення заробітної плати різним категоріям педагогічних працівників спричиняло нездорову обстановку в трудових колективах», - зауважила доповідач М.Ю.Ковальчук, заступник голови РООП.

Голова ради Юрій Кравець у своєму виступі проаналізував виплати надбавки за престижність педагогічної праці, оплату за завідування навчальними кабінетами і майстернями, винагороди за сумлінну працю та зразкові виконання посадових обов’язків працівникам, які  виплачувалася у закладах освіти області по різному. «Недопустимим є той факт, що при залишках освітньої субвенції, в окремих районах, відсоток виплат зменшувався»,- сказав він.

У свою чергу Григорій Таргонський, начальник управління освіти і науки ОДА зауважив: «Таку кількість коштів освіта за останні роки ще не отримувала. Окрім освітніх субвенцій надходило і додаткове фінансування, зокрема на НУШ, на швидкісний інтернет, на оснащення внутрішніх вбиралень, на кабінети природничо-математичного циклу, на ресурсні кімнати, на зарплату в ІРЦ, на підготовку вчителів НУШ, на створення навчально-практичних центрів в ПТНЗ. Я нарахував суму в майже                         200 мільйонів. Здається, що все налагоджується, але не забуваймо про вчасне використання цих коштів. Економити маємо розумно, проте не на виплатах працівникам».

У ході обговорення виконання Угоди були визначені пріоритетні напрямки роботи на 2019 рік, серед яких і:

  • піднесення престижності педагогічної праці;
  • відстоювання гідної заробітної плати працівників галузі,
  • розвиток соціального діалогу і укладення колективних договорів на рівні об’єднаних територіальних громад.

Прес центр ООП

 

Корисні посилання