Новини Профспілки

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


33028, м. Рівне, проспект Миру, 7-А
E-mail: rivneorp@icc.rv.ua

31 жовтня 2018 року відбулося розширене засідання президії обласної ради Профспілки працівників освіти і науки України.

На порядок денний було винесено планові питання:

  1. 1. про роботу виборних органів первинних профспілкових організацій ВНЗ І-ІVр.а. з реалізації статутних та програмних завдань Профспілки;
  2. 2. про здійснення громадського контролю за проведенням навчання і перевіркою знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах освіти.

У ході обговорення першого питання президія підтримала лист-звернення голови первинної профспілкової організації працівників РДГУ до голови ВРУ Парубія А.В. щодо оплати праці наукових та науково-педагогічних працівників.

Текст листа - звернення:

«Первинні профспілкові організації закладів вищої освіти Рівненщини від імені своїх трудових колективів звертаються до Вас та висловлюють занепокоєність подальшим зубожінням науково-педагогічних, наукових та інших категорій працівників університетів.

Низький розмір посадових окладів працівників закладів вищої освіти не забезпечує нагальні життєві потреби. Сьогодні розмір оплати праці для некваліфікованих і кваліфікованих працівників (з 1 по 11 тарифний розряд згідно ЄТС) в закладах вищої освіти відповідно до Постанови КМУ від 28.12.2016 р. № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» дорівнює мінімальній заробітній платі в Україні. Наприклад, заробітна плата прибиральниці, робітника, двірника, бухгалтера, лаборанта, методиста, фахівця, головного інженера, енергетика, механіка складає 3723 грн., а начальників відділів кадрів, юридичного, завідувача аспірантури і докторантури, відділу підвищення якості освіти, директора студентського містечка складає 3735 грн. Це призводить до повного знецінення праці кваліфікованих працівників, порушення міжпосадових та міжкваліфікаційних співвідношень, а також до відсутності диференціації заробітної плати в залежності від складності, відповідальності й умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника та результатів його роботи.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 22 від 11 січня 2018 року «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» та ст. 61 Закону України «Про освіту» науково-педагогічні працівники очікували підвищення оплати праці з 1 вересня 2018 року. Постановою було доручено Міністерству освіти і науки разом з Міністерством фінансів за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 р. розглянути питання щодо підвищення оплати праці з 1 вересня 2018 р. Однак, підвищення не відбулось.

Впродовж останніх двох років було підвищено заробітну плату педагогічним працівникам, в т.ч. і за рахунок підвищення з 01.01.2018 року на два тарифних розряди їх посадових окладів, а для науково-педагогічних та наукових працівників закладів вищої освіти заробітна плата не змінювалась. Це створило дисбаланс у заробітній платі зазначених категорій працівників освіти, що й викликає невдоволення науково-педагогічних та наукових працівників закладів вищої освіти низькою оцінкою їхньої праці владою.

Натомість, Міністерство освіти і науки постійно підвищує вимоги до науково- педагогічних та наукових працівників, а саме, при отримані наукового звання доцента наявність: сертифікату на знання іноземної мови на рівні не нижчому ніж В2 (тільки за складання іспиту необхідно сплатити від 3700 до 8000 гри., не враховуючи підготовку та проходження курсів – більше 40000 грн.); закордонного стажування (наприклад, за проїзд, проживання, харчування на 2 тижні – біля 20000 грн.); публікації наукових праць у виданнях, що включені до міжнародних наукометричних баз Scopus тa Web of Science (WoS), де вартість публікації однієї статті складає 400-1000 євро, що, в свою чергу, вимагає додаткових матеріальних витрат.

Для виконаним вищезазначених вимог асистент, викладач, посадовий оклад якого складає 4916 грн. і старший викладач із посадовим окладом 5286 грн. повинен витратити більше 70000 (сімдесяти тисяч) грн. Яким чином науково-педагогічні і наукові працівники закладів вищої освіти можуть сплатити такі гроші, якщо заробітна плата асистента, викладача, старшого викладача за рік біля 55000 грн. і, окрім витрат на підвищення рівня професійних знань і вмінь, необхідно заробити кошти на продукти харчування, оплату комунальних послуг, навчання дітей, лікування, придбання житла тощо.

Враховуючи зазначені в листі проблеми оплати праці в закладах вищої освіти та крайнє невдоволення і соціальну напругу в колективах, просимо Вас при розгляді та затвердженні державного бюджету на 2019 рік з метою виконання чинного законодавства врахувати нижчезазначені пропозиції профспілкових організацій, які були розглянуті та затверджені в колективах відповідних закладів вищої освіти:

  1. Підвищити заробітну плату для науково-педагогічних та наукових працівників закладів вищої освіти ІІІ-ІV р.а. згідно з ст. 61 ЗУ «Про освіту».
  2. Підвищити з 01 січня 2019 року на два тарифних розряди посадові оклади Єдиної тарифної сітки для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти ІІІ-ІV р.а.
  3. Відновити диференціацію заробітної плати для некваліфікованих і кваліфікованих працівників ЗВО з 1-го по 11-й тарифний розряд Єдиної тарифної сітки.
  4. Створити сприятливі умови для здобувачів наукових звань (які є в Європейських країнах), а саме: для присвоєння вчених звань враховувати публікації у виданнях, включених до бази Index Copernicus та до загальнонаціональних баз наприклад, «Наукова періодика України».
  5. Забезпечити в державному бюджеті на 2019 рік фінансування коледжів у складі закладів вищої освіти ІII-IV р.а.

Окремо хочемо звернути Вашу увагу на те, що в проекті Державного бюджет України на 2019 рік передбачено збільшення на 16% витрат для Міністерства освіти науки, а згідно з листом Міністерства фінансів від 19.09.2018 р. № 07010-04-3/24515 для підвищення оплати праці науково-педагогічних працівників необхідно 0,3 млрд. гривень.

Просимо Вас підтримати наші звернення та посприяти у виконанні ст. 61 ЗУ «Про освіту». Користуючись нагодою, висловлюємо запевнення в глибокій повазі.

Чому знищується вища освіта?..»

Президія  також прийняла рішення скликати засідання обласної організації Профспілки 26 грудня поточного року, на якому розглянути питання про роботу організаційних ланок обласної організації Профспілки щодо зміцнення первинних профспілкових організацій як основи діяльності Профспілки.

Прес центр ООП

{joomplucat:18}

Корисні посилання