В день значний і урочистий…
Найвища мудрість – просто жити
І не боятися смеркань.
І вірить в пісню, як в молитву,
Серед зневір і сподівань...
Г. Чубач
Цього року відсвяткувала свій ювілейний день народження професор, декан факультету іноземної філології Ніколайчук Галина Іванівна.
Ця дата – свідчення виваженої зрілості, мудрості, яка разом з тим відкриває нові горизонти та перспективи. І Галина Іванівна зустрічає її у розквіті творчих сил, збагачена життєвим досвідом.
Не кожен здатен бути вчителем. Не в кожного вистачить терпіння й наснаги освоїти ті фундаментальні надбання науки і культури, за допомогою яких плекається особистість. Саме багаторічна послідовна та наполеглива праця стала запорукою життєвого і професійного успіху майбутнього викладача, науковця, керівника.
Народилася Галина Іванівна Бовсунівська (Ніколайчук) в с. Сачові Лугинського району Житомирської області. Як і її мама, Надія Петрівна, вирішила обрати педагогічну стезю. У 1975 році вона закінчує Бердичівське педагогічне училище з червоним дипломом, у 1980 році – Рівненський державний педінститут ім. Д.З. Мануїльського (педагогічний факультет) та отримує диплом з відзнакою. Завжди активна у громадському житті, Галина Іванівна під час навчання у вузі була членом студради гуртожитку і командиром будзагону. У 1986–1988 рр. стає стажистом-дослідником НДІ АПН СРСР та у 1990 р. успішно захищає кандидатську дисертацію, отримує ступінь кандидата педагогічних наук. 23 лютого 1995 року рішенням атестаційної колегії Міністерства освіти України Ніколайчук Галині Іванівні було присвоєно вчене звання доцента. Так, розпочавши свій педагогічний шлях вихователем дитсадка, Галина Іванівна успішно працює у Рівненському державному педагогічному інституті: спочатку – на посаді асистента, потім – старшого викладача та доцента кафедри педагогіки та психології (дошкільної).
З квітня 2011 р. стає професором при кафедрі загальної психології та психодіагностики РДГУ. Проте на досягнутому Галина Іванівна не зупиняється та у 2015 році закінчує відділення післядипломної освіти РДГУ та отримує кваліфікацію «вчитель німецької мови та зарубіжної літератури».
Так набувався досвід у професії та шліфувався талант організатора, адже працелюбність, уважність і доброзичливість, наполегливість і тактовність, вміння працювати з людьми – якості, що вирізняють Галину Іванівну в життєвих і наукових справах, прихиляють до неї друзів, однодумців.
У листопаді 1999 році їй довірили очолювати факультет іноземної філології і стати деканом. Творчий підхід до справи, вимогливість і принциповість, уміння масштабно і нестандартно мислити, прагнення у всьому дійти до поставленої мети і схильність до конструктивного діалогу дали змогу Галині Іванівні успішно вирішувати на факультеті проблеми навчання і виховання студентів, вдосконалення організації навчального процесу.
Завдяки ініціативі, ентузіазму, наполегливості та активній підтримці Галини Іванівни на факультеті було відкрито 4 мовних центри:
1) Центр навчально-методичної літератури Гете-Інституту в Україні;
2) Центр міжкультурної комунікації;
3) Навчально-дослідницький центр факультету іноземної філології, відділення французької мови.
4) Рівненський регіональний науково-методичний центр інновацій в освіті.
Під керівництвом Ніколайчук Г.І. деканат успішно активізує навчальну діяльність студентів, адаптує до європейських стандартів і створює умови для входження у сучасний світовий соціум. Нині факультет іноземної філології функціонує як потужний структурний підрозділ РДГУ згідно зі стандартами вищої освіти в Україні та має багатообіцяючі перспективи.
За плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий внесок у становлення і розвиток факультету іноземної філології, високі результати у підготовці наукових кадрів Галина Іванівна відзначена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, знаками «Відмінник освіти України» та «Почесна відзнака» та ін., а у 2008 році була визнана переможцем конкурсу «Менеджер науки 2007 р.».
Своїм професіоналізмом, умінням організувати роботу на факультеті, та оптимістичною налаштованістю Галина Іванівна заслужила авторитет і довіру колег, студентів, керівництва університету.
Ректорат, профспілковий комітет, студентський та педагогічний колективи факультету іноземної філології РДГУ щиро вітають ювілярку та зичать їй щастя, здоров’я, удачі, успіхів у розвитку і розбудові нашого університету.
Вельмишановна Галино Іванівно! Добра Вам, радості, наснаги та творчих злетів! Нехай Ваша праця й надалі буде щедрою на життєдайні плоди, повагу та любов! Бажаємо Вам, завжди привітній, відкритій, привабливій жінці, добробуту, миру і злагоди. Нехай здійсняться усі заповітні мрії, а будь-які повороти долі завжди відкривають лише нові обрії майбутніх перспектив!