ВУЗЛИКИ НА ПАМ'ЯТЬ

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


33028, м. Рівне, проспект Миру, 7-А
E-mail: rivneorp@icc.rv.ua

Початок нового навчального року - початок адаптації та "притирання" у дитячих колективах.

Нагадуємо освітянам та батькам, що булінг - це “не дитячі пустощі”, це “ діти не граються”, за такі дії передбачена адміністративна відповідальність. 

18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено відповідальність за вчинення булінгу.

ЩО ТАКЕ БУЛІНГ? 

Це дія або бездіяльність, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого була або могла бути заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЦЬКУВАННЯ: 

  • Штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.
  • Повторні випадки протягом року після або групою осіб - штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
  • Якщо булінг (цькування) вчинить дитина до 16 років – відповідатимуть його батьки або опікуни. До них будуть застосований штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. 
  • Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

ЩО РОБИТИ ЯКЩО ВАША ДИТИНА СТАЛА ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ?

  • Подайте керівнику закладу освіти заяву про випадки булінгу (цькування) щодо вашої дитини;
  • Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (вчителі, керівництво школи, психолог, старші учні, батьки інших дітей, охорона).
  • Якщо вирішити ситуацію на рівні школи не вдається – зверніться в поліцію!

Ви можете отримати правову допомогу (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – у Єдиному контакт-центрі безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України)

ВАЖЛИВО: діти мають право безоплатно отримати послуги адвоката (складання заяв, представництво в суді).

Якщо дитині необхідна психологічна допомога – зверніться на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116-111

За матеріалами: pravo.minjust.gov.ua

Вузлики на пам'ять

Гімн профспілок