Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман закликав Міністерство фінансів переглянути намір пропонувати президенту накласти вето на закон №3830 щодо фінансування професійно-технічних та інших навчальних закладів з Державного бюджету.
Спікер повідомив, що у Державному бюджеті на 2016 рік була допущена помилка щодо зміни системи фінансування професійно-технічних училищ та їх передачу на базовий місцевий рівень, рівень сіл, селищ.
Гройсман зазначив, що парламент ухвалив закон "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (щодо фінансування професійно-технічних та інших навчальних закладів з державного бюджету)", який дає можливість відновити фінансування і стабілізувати ситуацію в частині фінансування професійно-технічних закладів.
У той же час, спікер зауважив, що за наявною інформацією, Міністерство фінансів підготувало пропозиції щодо накладення вето на цей закон.
"Ми вважаємо, що це питання потребує врегулювання. І ми вважаємо, що просто так направляти пропозиції щодо накладення вето, коли закон був ухвалений внаслідок консультацій: величезну роботу провів комітет, величезну роботу провели освітяни, які є сьогодні присутні в парламенті, з профспілками, з представниками ПТУ – врегулювали ситуацію, знайшли вихід, виклали це в законі, без консультацій пропонувати накладати вето – це неправильно", – підкреслив Гройсман.
Спікер парламенту висловив переконання, що рішення щодо пропозиції накладення вето на закон №3830 треба було приймати шляхом консультацій з Верховною Радою.
"Це питання не лише коштів – це питання професійно-технічної освіти України", – наголосив Гройсман.
"Я би просив переглянути цю позицію і зрозуміти, яким чином її врегулювати", – спікер, звертаючись до голови Міністерства фінансів Наталії Яресько.
Як відомо, 4 лютого Верховна Рада прийняла законопроекти щодо змін фінансування професійно-технічної освіти.