БЕЗ КЛАСІВ, АЛЕ З ШАФКАМИ. В американських школах за дітьми, принаймні в середній і старшій школі, не закріплені певні класні кімнати – діти постійно змінюють своє місце розташування. При цьому на території школи у кожного учня є своя шафка для підручників і зошитів, які найближчим часом не знадобляться вдома, а також для іншого шкільного приладдя. Кожна шафка – на індивідуальному паролі. Однак у адміністрації є список всіх паролів і право в певних ситуаціях, наприклад, на вимогу поліції, відкрити шафку без відома дитини.
Оскільки своїх класів у учнів немає, на території школи є багато місць для відпочинку і самопідготовки. Це загальні або індивідуальні столи з комп’ютерами і без, м’які меблі та інше. Часто такі простори поєднані з бібліотекою.
МУЗИКА І СПОРТ. Музичні класи зазвичай являють собою репетиційні приміщення. У них можуть бути крісла в кілька ярусів, рояль, барабанні установки і багато інших музичних інструментів. Все тому, що на музиці дітей вчать саме грати на інструментах і співати в хорі. Теорією тут не обмежуються.
Те ж саме стосується облаштування спортивних майданчиків і залів – тут є все необхідне для професійних занять спортом. Причому протягом навчання у дітей є можливість спробувати себе в найрізноманітніших видах спорту – від «класичного» американського футболу до поло. Спортивна «інфраструктура» включає в себе також жіночі та чоловічі роздягальні і душові.
ЗА НАУКОЮ. Класи історії, мови або математики нічим не примітні. Парти тут одинарні, часто мають виступ з одного боку для зручності під час письма. У приміщенні є звичайна дошка (іноді кілька на різних стінах), телевізор або проектор. Щоправда, останнім часом школи віддають перевагу пластиковим дошках, на яких можна писати маркерами – вони, на відміну від крейди, не створюють зайвого пилу.
У класах для занять природничими науками все пристосовано для практичних занять: лабораторні столи, мікроскопи, інвентар для хімічних дослідів і засоби захисту: халати, маски, окуляри, рукавички. В таких аудиторіях зазвичай є проектори, оскільки в програмах багато науково-пізнавальних та документальних фільмів.
МИСТЕЦТВО. Класи, призначені для занять творчістю (малювання, ліплення, дизайну тощо) більше нагадують художні майстерні, ніж шкільні аудиторії. Це зазвичай невеликі приміщення (оскільки групи на таких заняттях нечисленні) з мольбертами або гончарними кругами. Все необхідне для занять (папір, фарби та пензлі, крейда, глина та інші матеріали) знаходиться у відкритому доступі.
БЕЗПЕКА І КОНТРОЛЬ. Всі класи в американських школах обов’язково проглядаються з коридору завдяки частково скляним стінам або віконцям у дверях. Крім того, в класах немає звичних для нас елементів «затишку» – фіранок на вікнах, квіткових вазонів на стінах. Немає також люстр і скляних плафонів. Штучне освітлення забезпечується лампами денного світла, як в офісах і промислових приміщеннях, – квадрати врівень зі стелею або підвісні довгі панелі.